שאלות ותשובות
אתם שואלים - המומחים של טאפיX עונים

הייחודית שמאחורי המוצר?
טאפיX פותח על ידי צוות יזמי ביומד, רופאים וכימאים מנוסים מתעשיית הפארמה אשר עסקו בפיתוח טכנולוגיית הולכת תרופות דרך האף, הם פיתחו פתרון טוב יותר ממוצרים אחרים שהושקו בעבר אך לא היו ברמת חומציות מתאימה להגנה מפני וירוסים ולא הגיעו לגודל חלקיקים מתאים ואחיד להגנה על חלל האף מפני וירוסים. הטכנולוגיה שפיתחו ועליה הוגש פטנט, מאפשרת לייצר מיקרוספרות של חומרים מגנים ומונעי זיהום על בסיס אבקת HPMC אשר יוצרת שכבת ג'ל מיקרונית יציבה מעל רירית האף.  

האם אושר ע"י משרד הבריאות בישראל?
בהחלט. המוצר אושר ע"י משרד הבריאות הישראלי ונרשם בפנקס האמ"ר (אביזר מיכשור רפואי) תחת ההתוויה "לחסימת ווירוסים בחלל האף". כמו כן, לתכשיר תו תקן אירופי CE.

מה זה מכיל?
אבקת טאפיX מכילה HPMC הנמצא בשימוש קליני כבר עשרות שנים ובעל פרופיל בטיחותי מבוסס. טאפיX אינו מכיל תרופה והגדרתו במשרד הבריאות הינה אמ"ר  (אביזר מכשור רפואי) בעל התוויה מאושרת של "חוסם ווירוסים". רשימת המרכיבים מופיעה על האריזה ובעלון לצרכן.

כיצד נבדקה יעילותו?
יעילות מנגנון החסימה הוכח בבדיקות מעבדה עם ווירוסים מסוגים שונים (שפעת, לנטיוירוס) אשר הראו יעילות של עד 97% בחסימת ווירוסים. נוסף על כך, בוצע מחקר בו הודגמה יציבות של שכבת הג'ל המגן ורמת החומציות שלה למשך 5 שעות רציפות.

מה המשמעות של רמת חומציות pH3.5?
החשיבות של סביבה חומצית לנטרול ווירוסים מופיעה בספרות המדעית שנים רבות. ברמת חומציות של 3.5 לא מתאפשרת פעילות ביולוגית של ווירוסים משום שהחלבונים שלהם נהרסים ובכך הווירוסים מאבדים את היכולת להדביק בני אדם או להתרבות.

מתי כדאי להשתמש וכיצד?

טאפיX הוא תרסיס חיוני לשימוש יומיומי ומניעתי.
חשוב במיוחד בזמן יציאה למרחבים ציבוריים כגון: מקומות עבודה, משרדים, שדות תעופה, טיסות, בתי מלון, קניונים, מסעדות, מקומות תפילה, תחבורה ציבורית, הופעות ובכל פעולה המחייבת התקהלות ומגע עם קהל רב ומתחלף.

האם כולם יכולים להשתמש?
אין מניעה בטיחותית להשתמש בטאפיX. עבור נשים בהריון, נשים מניקות וילדים מתחת לגיל 12 יש להיוועץ ברופא לפני השימוש.
כמו כן, חשוב לזכור שבקבוקון טאפיX הינו אישי ואינו ניתן להעברה וזאת על מנת למנוע זיהומים פוטנציאליים במעבר בין משתמש למשתמש. אין להשתמש אם ידועה רגישות לצלולוז, חומצה ציטרית או בנזנלקוניום כלוריד.

האם ניתן להשתמש בטאפיX במקביל לשימוש בתרסיס אף אחר?
במידה ואתם משתמשים בתרסיס אחר נוסף, ההמלצה היא לרסס טאפיX כחצי שעה אחרי השימוש בתרסיס האחר

לכמה זמן מספיק בקבוקון טאפיX אחד?
כל בקבוקון מכיל עד 200 ריסוסים שהם כ 5 שבועות של שימוש. יציבותו של טאפיX נבדקה והוא נמצא יציב לתקופה של שנתיים כאשר הבקבוקון סגור ולתקופה של חצי שנה לאחר הפתיחה.

היכן ניתן לקנות?
טאפיX זמין למכירה ברשתות הפארם, בתי המרקחת ובאתרי הסחר.

מהם תנאי האחסון של טאפיX?  

יש לאחסן בטמפרטורת החדר, או בין c5° ל- c30°. יש לאחסן במקום יבש ומוצל, לא במקרר או במקפיא. אין להשתמש בטאפיX לאחר תאריך פג התוקף המוטבע על גבי הבקבוקון, או 6 חודשים לאחר הפתיחה. הוראות שימוש מצורפות בפנים האריזה.